Najbližšie / Next event

22:00
22
Piatok
vstup 8€ / 9€

BWO

Shortstuff je z Lutonu pri Londýne a prevádzkuje vydavateľstvo Otupení roboti. Ku každej nahrávke pridáva komix na pokračovanie - krátke príbehy, kde sa producenti prebíjajú cez mierne vyšinutý dystopický svet.

Bok Bok ako Gandalf preoblečený za pumpára podáva Shortstuffovi dávku magických nočných slimákov, Brackles zachraňuje Martina Kempa z rúk zlého Geioma. Shortstuff má checklist a postupne si odfajfkáva: vytvoriť vlastný zvuk (“zoberieme uk funky, primiešame house a acid”), založiť label, vytvoriť legendy, spraviť remixy Ms. Dynamite, Wileyho a Cassie, zahrať si na Slovensku.

BLRD001 - Mickey’s Car Boot by bluntedrobots


Zatiaľ čo sme sa nepozerali, vytvorila sa v Poľsku za rok-dva scéna, ktorú dnes nálepkujú PL funky. UK má svoj garage a funky, tak prečo nie poľské varianty. The Phantom je jeden z producentov na kompilácii PL funky a hýbe sa rovnako rýchlo ako scéna na pomedzí UK funky a hybridného dubstepu (tam nájdeme aj Shorstuffových robotov). Vydal EP na anglickom labeli Senseless, koncom minulého roka hral v Žiline na Eastern Daze a mesiac po BWO bude v New Yorku. Vo svojich setoch spája nové veci z anglicka a poľska s klasickým 2stepom a housom.

The Phantom - Phantom EP by Senseless Records