Najbližšie / Next event

Deadly Algorythm (MentalDay Edit) – Profily DJov + info

Deň bláznov(01.04.) nám už klope na dvere a spolu s ním aj Subclub spolu s Cult of Pain predstavujú tvrdú dnb párty v podaní veľkých zahraničných mien ako Katharsys(FR), Kaiza(DE), Proton Kid(RO) a Savage(HU) s doplnením domácich dj-ov Sickteka a Floydyho. Čaká Vás mordor s nasadením tých najtvrdších beatov a vizálnych hororových kreácii od Vja Spooka(HU).

Každý z účinkujúcich má pre Vás pripravené unikátne vystúpenie s poslednými novinkami zo sveta tvrdého dnb. Niektoré live sety z akcie budú nahrávané a budete si ich môcť dodatočne vypočut. Prinášame Vám profily headlinerov a crew C.O.P.

Katharsys začali v roku 2001 keď Hugo, pianista, a Tom, ako zvukový technik, začali produkovať ich prvé drum and bass-ové treky, inšpirované temnými zvukmi a dementnými beatmi umelcov ako Tech Itch, Dylan, Kemal, Konflict, Photek and Ice Minus. Po nespočetných hodinách zvukového vyvíjania sa a spracovávania divokého rytmu, bolo duo v roku 2004 pripravené začať vydávať. Katharsys, z gréckeho slova “catharsys”, znamená emocionálnu očistu publika vo vzťahu k dráme, je to extrémna zmena emócií. Ich hlavným cieľom je vytvoriť v elektronickej hudbe také intenzívne zvuky, ktoré evokujú tento druh extrémnej zmeny. Produkujú od darkstepu cez neurofunk, hardstep po im charakteristický vertical-step. Katharsys dosiahli vydanie na roznych vydavateľstvách ako, ako je Habit (US),Guerilla (US), Barcode (UK), Sinuous (UK), and Obscene (UK). Treky od Katharsys sa objavujú na mnohých dj mixoch od Counterstrike, Donny, Dylan,Cooh, Evol Intent, Audio, Dj Hidden, Nanotek, Dean Rodella a Forbidden Society.

  FORBIDDEN SOCIETY RECORDINGS METALCAST vol.2 feat. KATHARSYS by FORBIDDENSOCIETYRECS

Kaiza začal mixovať drum & bass / jungle v roku 1996. Po získaní DJ-ského statusu v lokálnych kluboch a organizovaní rôznych akcií na lokálnej scéne(1997) založil “Trio-Music Crew” v roku 1998. Počas pôsobenia na hudobnej scéne rástli jeho vedomosti, a začal predefinovávať základné princípy dj-ských setov a mixovania. Prišiel so svojim vlastným unikátnym prístupom ku konzistencii, konštantnosti, a vzostupným build-upom setov, ktoré v ich praktickom dôsledku a kombinácii s použitím energetických, hybných úderov vyvolávajú čisté danceflórové zničenie. Bad Boy Kaiza s jeho udivujúcim repertoárom sa v dnešnej dobe primárne zameriava na techno DNB a neurofunk. Bad Boy Kaiza popri dj-jovaní dnb taktiež produkuje skladby a vydal niekoľko vynilových singlov a digitálnych nahrávok, ktoré je možno vidieť v jeho diskografii.
Spoluzaložil a spoluvlastní label “Tilt-Recordings”, a “T-FREE”, ktorý je hlavný label nad “T3K Recordings”. Okrem toho organizoval klubové eventy v oblasti Mannheim v Nemecku.
Má plné ruky práce s jeho týždennou DNB radio show v Mannheime, ktorá je v tejto oblasti jedinou svojho druhu - už od roku 2001.

  Kaiza presents The T3K Chronicles by kaiza

Darius, inak známy aj ako Proton Kid, začal robiť hudbu niekedy okolo roku 1999 a robí to doteraz. Drum and bass sa u neho objavil niekedy okolo roku 2004, a začal ho robiť viac temným spôsobom, čo to mu prinieslo niekoľko bezplatných digitálnych vydaní. Jeho debut “Foster Hate Deeds” bol prinesený do digitálnych obchodov labelom Technorganic Recordings, čo mu zabezpečilo dosť dobrú odozvu aj od iných labelov. A už krátko po svojom prvom darkstepovom vinyle s Mystification opustil tento žáner a so svojím hudobným konceptom sa vybral viacej “techovejším” smerom. So svojim tvorcovským kamarátom Nufojah-om taktiež založil techno-dnb skupinu zvanú Kriotek.
So svojim sólo techovým projektom a taktiež aj so skupinovým projektom vydal veľa nahrávok v labeloch ako napríklad: T3K, Perkussiv, Ammunition, Foulplay, Wayside, Insekto, Digital Venom, Darkbox, a iné, a okrem toho mal aj veľa eventov v Európe, spolu s najväčšími hudobníkmi na scéne.
Momentálne pracuje na nových technoidných skladbách, a je veľmi odhodlaný udržať túto vetvu DnB nažive.

  Proton Kid @ DMF RADIO||| Freak Out Warm Up Special Edition by Proton Kid

SAVAGE a jeho nadšenie pre hudbu siaha do dávnej minulosti, kedy sa ako zanietený fanúšik rocku snažil hrať na viaceré hudobné nástroje a pravidelne navštevoval koncerty rôzneho druhu. Postupne sa ale jeho záujem čoraz viac upriamoval na elektronickú hudbu, čo vyvrcholilo kúpou prvého gramofónu. Najväčšiu podporu jeho rodiacej sa lásky k elektronickej hudbe získaval v rádiu Tilos. Veľký vplyv na Savageovo ďalšie smerovanie mali mená ako Ed Rush, Dieselboy, Palotai či Cadik. Vzťah k underground štýlom ako drum & bass, hip-hop, breakbeat, hardcore, breakcore či dubstep neustále silnel a práve tieto žánre sa stali jeho najobľúbenejšími. V súčasnosti je jedným z najaktívnejších DJ-ov na maďarskej drum & bassovej scéne.

V roku 2008 odohral spolu 70 akcíí, o rok neskôr to už bolo 90, čo značí, že v podstate každý víkend v roku strávil na najrôznejších miestach a akciách po celom Maďarsku. Dobré sa chváli samo a tak ponuky zo zahraničia na seba nenechali dlho čakať. Za hranicami si zahral po boku takých mien ako sú Palotai, Cadik, Ludmilla, Sanyinam, SKC, Mystification, Numek, Mastif a zahraničnými hviezdami ako SPL (USA), B Key (UK), Khanage (UK), Bong-Ra (NL), Antichristus|Peter Kurten (BEL), Kriotek (RO), Proktah (GER) Thumpa (UK) Haluzinator (IT) Cooh (BG) Panacea (GER) Kitech (UK) Current Value (GER) Tech Itch (UK/USA) Robyn Chaos (UK/USA) Upbeats (NZ) Storm (UK) Body and Soul (AT) Eye-D (NL) Allied (UK) . Od roku 2008 ho sponzorsky podporuje LEGEND Lifestyle & Clothing. V roku 2009 získal ďalšieho strategického sponzora, ktorým je svetoznáma značka VESTAX DJ Technic.

Okrem toho je rezidentom a organizátorom mnohých akcií v Maďarsku a dnes už aj residentom slovenskej crew Cult of Pain. Je pravidelným hosťom legendárneho Tilos rádia a rezidentom na akciách ako sú Need4Speed či Hardcore Explosion. Svoje stabilné miesto má aj na maďarskom vydaní celosvetovo preslávenej párty Therapy Session. Keďže sa Savage nezameriava len ne jeden subžáner drum & bassu, môžeme v jeho setoch nájsť všetko od liquid funku cez masívny techstep a neurofunk až po ťažkotonážny techniodný drum and bass a breakcore. V Subclube pre túto akciu odohrá špeciálny 3 deck set.

  Savage - Therapy Sessions Budapest 20100710 by djSavage

Cult of Pain je nová promotérska crew, ktorá si za svoj cieľ zvolila, že prinesie na Slovensko tie najväčšie tvrdé producentské/dj-ské mená a rôzne svetoznáme akcie. Chcú dosiahnuť najvyššej úrovne kvality známej aj u našich susedov ako Rakúsko, Maďarsko, Česká Republika a iné. Po letných prázdninách Vám prinesú prvú bratislavskú Therapy Session a neskôr na jeseň aj holandskú PRSPCT night. Crew má ako residenta maďarského Dj-a Savage a okrem iného Vám prináša aj svoj projekt Deadly Algorythm.
Overkill PROMO mix by Sicktek

  Cult of Pain - Overkill Promo by Sicktek by Sicktek