Najbližšie / Next event

Hochspannung! LINE UP

22.00 - 23.00 - Michael Priest
23.00 - 00.00 - Ink Midget & Pjoni
00.00 - 01.30 - Slap In The Bass
01.30 - 03.00 - Jay Robinson
03.00 - ??.?? - Michael Priest

Môžete sa tešiť na to najsúčasnejšie; až z Walesu príde producent Jay Robinson, z Maďarska duo Slap in the Bass a supportovať bude rezident Michael Priest. V úlohe live actu sa predstavia domáci Pjoni & Ink Midget. Welcome drink, kvalitná hudba, dobrá zábava, veď to poznáte.

Jay Robinson (Southern Fried, Wearhouse / UK)
http://www.myspace.com/djjayrobinson
http://soundcloud.com/bookakee_records

Na pomyselné čelo line up-u sa postaví iba 23 ročný producent zo severného Walesu – Jay Robinson. Wobbluje vo vodách fidget-house, electro-house či dubstep. Jeho tracky hrávajú Moby, Laidback Luke, Fake Blood, Etienne De Crecy, Herve a ďalší šráci. Jayova produkcia vyšla na najzásadnejších elektronických vydavateľstvách vrátane Southern Fried, Wearhouse, Cheaper Thrills a Dim Mak.
Spolu s Il Diablom tvorí producentské duo Dub Frequency, ktoré okrem BBC Radio1 hrávajú vo svojich setoch aj Kissy Sell Out alebo Dave Spoon. Ich debutové EP Whoop! Whoop! (Cheaper Thrills, 2010) si získalo celkom slušný rešpekt v Beatport electro charte. Keďže kolaborácie sú pre neho typické, spolu s Malentem vydal EP Do Your Head In (Southern Fried Records, 2009) a na siedme pokračovanie pravidelnej kompilácie amerického vydavateľstva Trouble & Bass – Heavy Bass Champions of the World prispel v spolupráci s talianskym producentom Supabeatz singlom Screech.
V jeho diskografii sa nachádza aj slušné množstvo významných remixov pre Mustard Pimp, Lee Mortimer, Bryan Cox, Figure a.i. Remix ‘Mustard Pimp – Oh la la Satan’ bol obsiahnutý aj v Essential mixe Fake Blood v BBC Radiu 1.
Jay trhal stropy kluboviek ako Cream, Godskitchen, Goodgreef a Speaker Freaker. 21. januára si do portfólia pridá Hochspannung!

Polhodinový guest mix pre Annie Nightingale Show môžete počúvať tu:
http://soundcloud.com/bookakee_records/jay-robinson-guest-mix-on-annie-nightingale-show-bbc-radio-1

Slap In The Bass (Top Billin, No Brainer rec., Wearhouse / HU)
http://www.myspace.com/slapinthebassmusic
http://soundcloud.com/slapinthebass

Na druhé pomyselné čelo line up-u sa postaví maďarské producentské duo Slap In the Bass. Kristóf a Gergely spolu pôsobia len niečo vyše roka (pôvodne Dirty Monkeez), no za tú krátku dobu si stihli získať podporu najrenomovanejších djov a vydavateľstiev. Už spomínaný nemecký producent Malente, ktorý stojí za novým vydavateľstvom No Brainer, ponechal miesto na druhý release (Padrino / Xhosa EP, 2010) práve im. Ep si získalo srdcia Sinden-a, Crookers, Zinc-a, Zombie Nation, Ac Slater-a, Mixhell-a a mnohých iných. Oficiálne remixy pripravili LOL boys, Hickup, Fex Fellini a Zombies For Money.
Tomuto úspešnému releasu predchádzalo EP Pervert piano, ktoré vyšlo v holandskom vydavateľstve Basserk. V októbri 2010 boli vybraní vydavateľstvom Top Billin pre EP Young Hunz, ktoré predstavilo to najlepšie z maďarskej súčasnej klubovej scény.
Ich sety sú tanečným mixom uk funky, electro house, dutch house a tropical bass. Pre lepšiu predstavu si vypočujte ich aktuálny No Brainer promo mixtape:
http://www.mixcloud.com/nobrainerrecords/no-brainer-p003-slap-in-the-bass-2010-11-15/

Pjoni & Ink Midget (live)
http://www.myspace.com/pjoniinkmidget

Niekedy je evolúcia nevyspytateľná, živočíchy čo ešte prednedávnom boli vtáci s obrovskými zobákmi, sa vďaka evolúcii stali hlodavcami s nadpriemerne veľkým chvostom. Ink Midget & Pjoni – to je fúzia sólových projektov veveričiek, ktoré boli v minulosti spojené v jednej osobe pestrofarebného Tucana. Je to smutný tanec veveričiek s kvapkou čierneho mlieka. Tvrdé tanečné beaty s ambientnými melódiami a nostalgickými odkazmi na ich neuskutočnené túžby, sa miešajú s temným hip-hopom a na pozadí prebleskujú inšpirácie od súčasnej experimentálnej elektroniky, cez abstrakt hip-hop, dubstep až po súčasnú klasiku.
A keďže momentálne hrávajú Ink Midget & Pjoni doma celkom často, na Hochspannung! prinesú celkom nový live set.

Entry: 6€ do 23:00, potom 7€.