Najbližšie / Next event

22:00
25
Piatok
vstup 5€
BATCAVE
gothic / postpunk / new wave / ebm

Hochspannung!

Druhá Hochspannung! party v tomto roku sa uskutoční už 25. marca. O program sa postarajú djs a producenti z UK, Maďarska aj zo susedných Čiech. Ak máte chuť zistiť ako znie súčasný klubový zvuk, vidíme sa 25. pod hradnou skalou.

Detboi
(Cheap Thrills / UK)

Našim tajným snom bolo už od začiatku dotiahnuť do Bratislavy niekoho z Hervé-ho vydavateľstva Cheap Thrills. Popri Jack Beats, Fake Blood, Reset! či Project Bassline tu vydáva svoju produkciu aj dublinčan Detboi.

Jeho hudobná kariéra sa začala na začiatku 21. storočia, kedy pre anglickú odnož MTV vytváral hudobné mash-upy a všimli si ho Erol Alkan, Soulwax a iní. V tejto dobe sa ešte zaujímal hlavne o old school rave a hip hop, čo sa podpísalo na jeho vtedajšej produkcii.

V roku 2008 vydal svoje prvé EP, ktoré získalo podporu scény okolo Hervé-ho, Sinden-a a Crookers. Aj vďaka tomuto úspechu podpísal zmluvu so Skint records, ktoré vydalo jeho úspešné EP ‘Come Rest Up / Jump Up & Down’ a našlo si svoje miesto aj v Essential mix-e The Count and Sinden. V tom istom roku sa Detboi-ovi podarilo byť súčasťou hviezdneho zoskúpenia ‘Machines don’t care’ (tvorili ho Hervé, Drop the Lime, Sinden, Fake Blood, Toddla T, Trevor Loveys, Affie Yusef ).

Po úspešnom japonskom turné sa minulý rok zameral na produkciu svojho prvého albumu ‘Curse of the Voodoo Drums’, ktoré vyšlo na už spomínanom Cheap Thrills records. Album mal masívny úspech a podporu od Fatboy Slima až po Drop the Lime. Na základe toho bol v magazíne iDJ označený ako ‘The month’s hottest underground talent’ a debutový album získal hodnotenie 9/10.

Okrem vlastnej produkcie spravil aj niekoľko úspešných remixov ako ‘M.A.D.’ - Hadouken, ‘Hot Chick’ - Uffie či už takmer legendárny ‘Beeper’ - The Count & Sinden.

Podobne ako jeho debutový album, takisto jeho dj sety sú veľmi rozmanité. Pripravte sa na zmes house-u, fidget, electra, disca či dubstep-u.

Promo mix: http://www.faze2agency.com/index.php/2010/05/25/detboi-new-promo-mix/#more-1042
http://www.mixcloud.com/detboi/


Headshotboyz
(DubNoir, Top bilin / HU)

Po Slap in the Bass, ktorých ste mohli vidiet/počuť na ostatnej party, sme pre vás prichystali ďalší útok priamo z Budapešti – producentské duo Headshotboyz, ktoré tvoria dvaja kamaráti Lajos a Kristof.

Snažiť sa zaškatulkovať zvuk Headshotboyz je nemožné a celkom zbytočné. Vo svojej tvorbe prešli cez ostrý elektro zvuk fidget house-u (a releasom na Crux records v roku 2008) až po kľudnejší deep house (vo forme ‘Balkan Vibe’ EP, ktoré vyšlo na DubNoir records) či súčasný zvuk post-dubstepu a wonky. Niekde medzi tým sa im podobne ako kolegom Slap in the Bass podarilo byť súčasťou kompilácie vydavateľsva Top Billin - ‘Young Hunz’ EP, ktorá predstavila to najlepšie z maďarskej tanečenej prudukcie.

Ich produkciu a remixy podporujú Riva Starr, Mount Kimbie, Utah Saints, Neoteric, Malente a mnohí iní.
Práve remixom pre spomínaných Mount Kimbie na seba strhli pozornosť blogosféry.

Na rok 2011 chystajú debutový album a už v marci ich prvýkrát môžte vidieť aj na Slovensku.

http://headshotboyz.wordpress.com/
www. facebook.com/headshotbook
http://www.soundcloud.com/headshotboyz

Popper-C
(City Surfer / CZ / live)

Pražsko-brnenská dvojica Popper-C vo svojich živých vystúpeniach spája vplyvy hip-hopu, soul-u a elektronickej hudby, chicago house a detroit techna výsledkom čoho je originálny tanečný zvuk.

V decembri 2010 vydali na vlastnom vydavateľstve City Surfer Records vinyl ‘Pignut/Stront’ EP. Okrem vlastnej produkcie sa venujú aj remixovaniu (Kazety, Table či Data Live) a jedno poprsie - Max Dvořák, pôsobí aj ako dj pod pseudonymom Mutuju.

Na Slovensku ste ich mohli vidieť na Wilsonicu 2009. V Prahe stihli predskakovať Die Antwoord či Jimmymu Edgarovi.

Na Hochspannung! party sa môžte tešiť na ich živé vystúpenie, na ktorom predvedú svoju kolekciu mašiniek, sekvencerov a synťákov.

http://popperc.citysurfer.cz/
http://soundcloud.com/popper-c/
http://www.youtube.com/watch?v=HHUThgbksHg&feature=player_embedded