Mighty Vibez

YT (vl.m. Mark Hull) pochádza z anglického mesta Ipswich, ktorý sa ako MC po prvý krát predstavil už v 30320230226487 s Ashanti Soundom. Od toho roku tvrdo na sebe pracoval a veľký vplyv na jeho tvorbu v začiatkoch mal legendárny jamajský MC a rekordér v rapovaní Daddy Freddy, s ktorým v súčasnosti spolupracuje a občas spoločne vystupujú naživo


Za zlom vo YTho kariére možno považovať založenie vydavateľstva Sativa records na ktorom si vydal debutový album Straight Outta Britain (2006) a ten zaznamenal veľký úspech aj z toho dôvodu, že na ňom bol hit “England Story,”  ktorý otvoril YTimu brány do sveta. Minulý rok (2009) mu vyšiel druhý album s názvom Born Inna Babylon, o ktorom sa YT vyjadril nasledovne: “Nový album je pokračovaním Straight outta Britain a má podobný UK štýl, ale je to rozhodne reggae album. Myslím, si že je viac vážnejší než bol prvý a texty sú možno zrkadlom súčasnosti a toho čo mi behalo po rozume počas posledných troch rokov. Na novom albume je veľa rôznych druhov riddimov, napr.: Curtis Lynch Jr, ktorý patrí k súčasným prvotriednym UK producentom, vytvoril mnohé z nich. Ale sú tam aj riddims z Poľska, Švédska, Nemecka, Švajčiarska a spolupracujem na ňom s Daddy Freddy, Million Stylez, Mr Williamz, Blackout JA, Michie One a Shola Ama + ikona UK hip hopu Skinnyman.” 
YTho piesne sú veľmi “chytľavé” a bez problémov roztancujú každého milovníka tohto žánru hudby. Mnoho z YTiho fanúšikov poukazuje ešte na jednu vec a to na uvedomelosť jeho textov a silný odkaz v nich (napr. Write Some Lyrics,Real Girl,Mind). Tento MC si berie na mušku nielen každodenné problémy bežných ľudí (Born Inna Babylon,Running Wild,Real Life), ale aj vážne témy ako terorizmus (Wicked Act), politika (Mr.Politician), domáce násilie (Domestic Affair) a podobne. Svojimi obidvoma albumami a kvalitnými live vystúpeniami s rôznymi kapelami a sound systémami sa YT zaradil medzi anglickú špičku reggae a dancehallu. Na Slovensko po prvý krát zavítal v 2008 do Bratislavy, kde sa mu vtedy o backing selection postaral francúzsky selektor Damalistik a po druhý krát  YT vystúpil na Slovensku minulý rok (2009) v rámci Uprising Reggae Festivalu spolu s United Flavour.
Začiatkom roka 2010 strávil YT na Jamajke niekoľko pracovných týždňov, kde natočil videoklip k jeho novému singlu Inna Jamaica, ktorý nahral v spolupráci s Roots Survival production. Čo sa týka júnových YTho shows tak tento krát  vystúpi po boku dvoch domácich reggae soundov a to One-Off Rockers a Roots & Culture. Prvá show je naplánovaná do bratislavského Subclubu 11.júna 2010 (piatok)na Mighty Vibez. Druhá show na druhý deň 12.júna 2010 (sobota) na Reggae Pikniku v Jelenci pri Nitre. Nenechajte si ujsť túto jedinečnú príležitosť vidieť tohto MC naživo, pretože po Slovensku smeruje na shows do Anglicka, Francúzska, Talianska, Španielska.