Najbližšie / Next event

22:00
25
Piatok
vstup 5€
BATCAVE
gothic / postpunk / new wave / ebm

Mighty Vibez: 10 rokov Reggae.sk

Pri príležitosti 10. narodenín portálu reggae.sk sme pre vás pripravili skutočne exkluzívny program na sobotné Mighty Vibez. Po veľmi vydarenom februárovom dubovom večierku si v Subclube vychutnáme koncert českej kapely Bug’n’Dub. Tí sa predstavia na Slovensku vôbec po prvý krát.

Kapela BUG’n'DUB vznikla začiatkom prázdnin v roku 2007 po rozpade známej reggae kapely Lion Taxi. Tvorí ju päť muzikantov, ktorí nie sú na scéne žiadnymi nováčikmi: spev - Generál Kryshpeen (Pro soundsystem), basa - Matěj Havlíček (FastFood Orchestra), klávesy - Jan Šimáček (Švihadlo, Riddimshot), bicie - Adam Koller (Aneta Langerová), gitara - Jiří Kynčl (Final Vision).
Základným štýlom ich hudby je vysoko energické progresívne reggae, ktoré sa mieša s prvkami dubu, latino, funku a rocku. Fanúšikovia sa na Mighty Vibez môžu tešiť na energickú show plnú pulzujúcich rytmov, mohutnej basy a kvalitného toastingu.
Koncom roka vydali svoj prvý album Journey to Babylon. O kvalite kapely svedčí aj ich tohtoročná nominácia na českého Anděla.

Živý koncert doplnia svojou selekciou československé soundy, ktoré dlhodobo podporujú reggae.sk. Z Prahy prídu Royal Hi-Fi – legendárny český sound v zložení Mighty Lemon, Syncro a Jr Smile. Mighty Lemon patrí k najdlhšie hrajúcim českým selektorom a spoluorganizátorom festivalu Time To Seed. Syncro je selektor a producent, zakladateľ prvého českého dub labelu GunJah Records (od roku 1997), na ktorom vyšiel aj prvý český vinylový singel.

Za gramce sa tiež postaví Generál Kryshpeen z Pro soundsystému. Pro sound patrí vôbec k prvým soundom šíriacim reggae kultúru v Čechách a dodnes patria ich show k jedinečným zážitkom. Okrem hrania v kapele predvedie Kryshpeen svoj freestyle toasting aj po koncerte.

Moravskú scénu a partnerský portál dancehall.cz zastúpia Culture Survival sound (ex Culture United) v plnej sile:  Sakoman, Hatori a MC Roll.

Domácu scénu zastúpia (p)rezidenti Mighty Vibez: Ras D, Reverend z Jah Division gang a I-man z Roots & Culture. Slovenskú stranu doplní ďalší z editorov reggae.sk - Kayaman z One-Off Rockers soundu. Samozrejme nebude chýbať ani Zet.U.Zet.A, ktorá už dávno patrí k stálym členom najväčšieho bashmentu v meste.

Line-up ako na menší festival, aj tým bude marcové Mighty Vibez iné ako po minulé mesiace. To všetko už túto sobotu 26. Marca od 21:00 v bratislavskom Subclube. Entry 5€.

http://www.reggae.sk
http://www.subclub.sk

http://www.facebook.com/event.php?eid=153873614672909#!/pages/Mighty-Vibez