Najbližšie / Next event

22:00
25
Piatok
vstup ?
BATCAVE
gothic / postpunk / new wave / ebm

Kid606 a Datassette v Subclube na Punktrode!

Punktrode! sú 2 akcie v jednej a možno práve preto budú aj dvaja hostia.

Punktrode! sú 2 akcie v jednej a možno práve preto budú aj dvaja hostia.
Americký workoholik a elektronický freestyler Kid606 pochádza original z Venezuely, väčšinu života prežil v San Franciscu, momentálne prebýva v Berlíne a všeobecne pôsobí mierne streleným dojmom. Na scéne viditeľne funguje od roku 1998 a doteraz mal prsty zhruba v 16-tich albumoch. Najväčšej pozornosti sa pravdepodobne tešili jeho platne „PS I Love You“ na značke Mille Plateaux a „Down With a Scene“ na Ipecac (label riadi Mike Patton z Faith No More). Okrem produkcie hudby sa Kid606 veľa venuje aj vlastnému labelu Tigerbeat6, s ktorým spoluvytváral samostatnú scénu v elektronike, vyšli tam albumy napr. od DAT Politics, Kevin Blechdom, Cex, Max Tundra, The Bug, DJ/rupture, dDamage, Knifehandchop a plno ďalších zaujímavostí. Kid606 bude hrať v Subclube live a je to jeho SK premiéra.

Druhý hosť je britský producent Datassette. V Subclube na Electrode už hral a mal úspech. Jeho hudba je (v skratke) pozitívny elektropop, ale ešte s pôvodnou „80´s electro“ offbeat rytmikou. Datassette oficiálne aj neoficiálne remixoval Royksopp, Peter Bjorn & John, Kate Bush, Fleetwood Mac, Portishead, XTC, Pink Floyd, atď.. Na jeho stránke je veľa vecí na download zadarmo, pozri http://www.datassette.net.

 


K hosťom sa ešte pridajú domáci djs bez jasných žánrových hraníc: Barbara Idijot, Monoide, Peal, Kunde&Kurwe a malo by to celé byť OK! Punktrode! je v piatok 14.januára, začína sa o 22:00 a entry je 8€.

http://www.myspace.com/kid606