Rozhovor s Regis-om

Underground neexistuje
1) Pamätáš sa na svoje prvé hranie na Slovensku?:
Regis: Áno! Nepriletel som, 3 dni pred hraním nám vykradli štúdio (akcia Hurytan 30320230226497). Druhý pokus bol ale výborný (U.Club, február 1998). Slovensko bolo vtedy pre mňa dosť odlišná a nová krajina. Odvtedy som však s ňou v spojení až dodnes. Vtedy som tu stretol pár zaujímavých ľudí, s ktorými sme doteraz “friends”.
2) Aké tajomstvo stojí za súčasnýcm úspechom Sandwell District?
Regis: Existujú perfektní DJs a perfektní producenti, ale medzi nimi nie je veľa Umelcov, v tom je ten rozdiel. A Sandwell takýchto umelcov má.
3) Je Downwards (svetoznáme Regisovo vydavateľstvo, funguje cca od roku 1993) m304271302225tvy?Regis: http://downwards.tumblr.com/ 
4) Bol tvoj odchod do Berlína dobrým krokom?
Regis: Momentálne žijem niekde medzi mestami Birmingham-Londýn-Berlin-New York, dosť veľa času trávim cestovaním.
5) Prečo je západoeurópska kultúra tak závislá na nových trendoch a menách (v hudbe)? (Ale deje sa to už aj v bývalom východnom bloku). Má to nieco do činenia s kapitalizmom?
Regis: Všetci sme nejakým spôsobom konzumenti, ovečky, ktoré sledujú, čo nové sa objaví na pultoch s pop kultúrou. Hovoria nám, že kapitalizmus je o výpredaji. Ide len o to vymyslieť taký produkt, ktorý je predajný každému!to je blbosť. Hovorí sa, že McDonald303202302264s je totálna kapitalistická firma, lebo jej lacné jedlo a drinky kúpiš v každej krajine sveta.. ale v podstate to znie skôr ako komunistický sen.
6) Čo pre teba znamená slovo “underground” v hudbe?
Regis: Predstava hudobného undergroundu je bullshit! Neexistuje. Komerčnosť sa nejakým spôsobom prejaví všade, či už ide o mainstream alebo hudbu, ktorá sa radí k “undergroundu”.
7) Hral si už niekedy v Grécku?
Regis: Čo?!
8) Stále ťa baví robiť hudbu a vystupovať?
Regis: Áno, nikdy som nebol v tomto tak spokojný a štastný ako teraz.
9) Kto bude ďalšie “veľké” meno z Berlína?
Regis: Niekto, kto bude mať rovnaký sound ako všetko doteraz, ale bude sa len inak volať.
Regis & FunctionFunction

Piatok 14.5. Subclub, Bratislava.A Sandwell District Night: Regis, Function, Loktibrada, Toky, Peal, HU, Monoide, Ultra.