Najbližšie / Next event

Synthesia – čo sa bude hrať

Dnes si v skratke povieme, čo vlastne Henry Saiz hráva ako dj a čo môžete hudobne od akcie očakávať. Možno aj tento článok vám pomôže pri rozhodovaní či sa zúčastniť, ak ste meno tohto španielskeho producenta a dja doteraz nezaregistrovali.

Techno je to magické slovo, ktoré opäť hýbe svetom elektronickej a klubovej scény. Aj Henry sám svoju tvorbu a štýl hrania označuje za techno, aj keď  sa dnes pod touto nálepkou schováva nepreberné množstvo hudby, od tech-housu až po minimal techno. Niektorí recenzenti považujú jeho tvorbu za excelentný príklad tzv. melodického techna, hoci jeho štýl zďaleka prekračuje hranice typického techna. Skôr sa dá povedať, že je to určitý mix proghousu, tech-housu a techna, kde si Henry berie to najlepšie zo všetkých troch subžánrov. Zároveň sa nevyhýba ani „náročnejším“ popisom svojej hudby ako psychedelic techno a podobne.
Henryho djské umenie reflektuje hudobný vkus, ktorý nám prezentuje aj svojou tvorbou. My vám ponukáme dva jeho sety, ktoré sú odlišné. Prvý set pochádza z Henryho pravidelnej radio show The Labyrinth na významnom americkom online rádiu Proton a je to jeho “best of 2010”. Set je rozdelený na dve časti: prvá časť je určená na tanečný parket a v druhej časti Henry prezentuje svoj svieži štýl - jeho vlastnými slovami „futuristický pop a disco”.

  The Labyrinth #11 “Best of 2010” by Henry Saiz
Druhý set je čisto djská klubová záležitosť, hoci nepochádza z klubu ale domáceho štúdia. Vyznačuje sa väčším množstvom trackov, príjemným tempom a rozhodne veľa napovie o tom, ako Henry hráva v kluboch.

  Henry Saiz - 2010-12-10 - Winter DJ Set by Henry Saiz