Texaský masaker v Bratislave!

BatCave.Sk v spolupráci so Subclubom prichystali pre milovníkov hororu a pravoverného rock'n'rollu poriadne mrazivý večer. 26. mája zavíta do Bratislavy po prvýkrát kultová formácia GHOULTOWN priamo z amerického Texasu. Ich tvorba je zmesou psychobilly, horror punku a gothic rocku s neodmysliteľnou dávkou klasického westernu. Práve to robí ich hudbu takou podmanivou a dráždivou


Skvelé aranžmány a výborná inštrumentálna zdatnosť sa dokonale prejavujú nie len na štúdiových nahrávkach, ale ešte výraznejšie dokážu zaujať na doslova extatických živých vystúpeniach.Ghoultown sformoval gitarista a spevák Count Lyle v roku 1999. V októbri toho istého roku vydali 3-piesňové EP pod názvom Boots of Hell. Ich zmes Tex-Mex bola okamžite ocenená nezávislými rádiami a piesne sa vzápätí ocitli na niekoľkých kompiláciách. V roku 2000 boli Ghoultown pozvaní na preslávenú halloweenovskú show do kultového newyorského klubu CBGB’s. Prvý dlhohrajúci album Tales from the Dead West vyšiel v roku  2001 a skupinu posunul do nových vôd nezávislého hudobného priemyslu. Na jednom pódiu to rozbalili s kapelami The Misfits, DRI a The Independents. Pieseň Killer in Texas sa okamžite stala hitom alternatívnych diskoték. Nasledujúcim albumom Give ‘Em More Rope kapela podpísala kontrakt s medzinárodným labelom Corazong Records a konečne prerazila aj za hranice spojených štátov, do Európy a Kanady. V roku 2002 sa Ghoultown stali súčasťou filmového hororu American Nightmare. Na soundtracku k filmu boli použité 4 skladby a video Killer in Texas bolo zaradené ako bonus k DVD. Prvé vlastné DVD so záznamom ich elektrizujúceho koncertu pod názvom Live From Texas vyšlo v roku  2004 a stretlo sa s výbornými reakciami hudobných kritikov a médii. Skladba The Legend od Everett Sykes bola použitá vo filme Hallow’s End. Koncertné zábery z turné zase poslúžili ako podklad k známej počítačovej hre Vampire: The Masquerade-Bloodlines.Nasledujúce nahrávky Bury Them Deep (2006) a Life After Sundown (2008) len potvrdili jedinečnosť skupiny, ktorá si v  USA aj v Európe získavala stále viac a viac fanúšikov. Zatiaľ posledný album pod názvom Mistress of the Dark (2009) predstaví svojim slovenským priaznivcom v bratislavskom Subclube. A ešte jedna pikoška - hlavnú rolu vo videoklipe k titulnej skladbe si zahrala herecká kultová ikona Elvira.
Predskokani nemecká formácia The Fright hrá od roku 2002, ich hudba je silne ovplyvnená horror-punkovými legendami Misfits a Danzig. 
Na konte má 3 albumy, pričom najnovší prírastok z roku 2009 pod názvom Born To Be Dead propagujú na práve prebiehajúcom turné s Ghoultown. Ako tvrdia členovia kapely “Born To Be Dead” je obrovská čierna diera. Ak vás pohltí, vrátiť sa je nemožné”. Už sa tešíme!
Ghoultown sú v Európe prvý raz a koncert v bratislavskom Subclube je jediným v našich zemepisných šírkach. Takže si ho určite nenechajte újsť!!!