Najbližšie / Next event

22:00
14
Piatok
vstup 5€

Verbal na Nudance.

V piatok 17.12. vystúpi slovenský DJ a producent Verbal na Nudance.

Verbal o sebe:
“Som VERBAL. Odkiaľ som nie je podstatné. Ak si čítaš tieto riadky, dôležitejší bude pre teba môj vzťah k hudbe. Od ôsmich rokov som chodil do ZUŠky na saxofón. Hrával som na koncertoch a aj v komornom orchestri, ale nikdy som si nemyslel, že zo mňa bude virtuóz. Po desiatich absolvovaných rokoch sa tak ani nestalo. Bohužiaľ ako saxofonista by som si v reálnom živote moc nenašiel uplatnenie, aspoň podľa mojich rodičov.

Verbal – Gemini

http://www.youtube.com/watch?v=q_-wIZn5G7E

Lenže ja som bol panovačné decko. Hudba ma i tak neskonale fascinovala a počas môjho doterajšieho života som si prešiel mnohými obdobiami. Keď so mnou začala plieskať puberta, plieskal som jej naspäť techno v podobe Repetitive4 či DoleGate (zainteresovaní vedia) a takto sme sa chvíľu navzájom dopĺňali. Boli to šialené časy a dá sa povedať, že aj začiatok mojej Djskej „kariéry“.
Na Vianoce roku 2001 som dostal od rodičov pod stromec prvé lacné gramofóny a už to išlo. Plný energie a elánu som sa snažil zahrať si kde sa len dalo. Toto obdobie však dlho netrvalo. Techno ma pomaly prestávalo baviť, lebo som ho mal tak napočúvané, že som si v ňom nedokázal nájsť už nič nové.

Verbal - Exorcist - Symptom (SMPTM004)

http://www.youtube.com/watch?v=Pi5aOrgLXPA

Začiatok novej éry sa u mňa spája s hudbou Roniho Siza, Breakbeat Ery a legendárneho mixu Dja Koogiho z Xmagu. Títo ľudia ma nevedomky definitívne nasmerovali na drum&bass, pri ktorom som zostal ešte pekných pár rokov. Dá sa povedať, že vtedy sa datujú aj začiatky mojich producentských experimentov. Skúšal som robiť hudbu v rôznych programoch, od Dance eJaya, cez Buzz, Fruity Loops až po Reason, ktorý ma natoľko oslovil, že som v ňom experimentoval ešte zo tri roky.

Verbal - Frozen Lake

http://www.youtube.com/watch?v=2G3c3hEmfyc

Spočiatku to boli fakt nepočúvateľné miešanice rôznych nepomenovateľných žánrov, no nakoniec som skončil pri 170 bpm breakoch. Dlhé roky to bola moja jediná vášeň. Kupoval som si platne a hrával som v rôznych kluboch po celom slovensku – v Bratislave, Nových Zámkoch, Žiline, Partizánskom, Prievidzi a inde. Dokonca som si raz zahral aj v Štrasburgu po boku Noisie. K mojej takzvanej popularite možno prispela aj správa na istom slovenskom drum&bassovom portáli v roku 2006, ktorá hovorila o tom, že mi má vyjsť platňa na novovznikajúcom talianskom labeli. Vtedy by som bol býval prvým slovenským dnb producentom, ktorému sa podarilo vydať platňu v zahraničí. Bohužiaľ, ako sa časom ukázalo, bolo to všetko príliš dobré na to, aby to bola pravda. Label sa neozýval, aj keď bolo už všetko dohodnuté a nepočul som od neho doteraz.

Verbal - Fallout

http://www.youtube.com/watch?v=QbhL-YkDcEo

Trochu mi to ubralo na sebavedomí a bolo to pre mňa celkovo depresívne obdobie. Postupne som sa začínal odkláňať od drum&bassu, no stále som mal vytúžený sen o tom, že mi raz moja pesnička výjde. I keď neskoro, ale predsa sa mi to podarilo v roku 2008, keď sa môj trek Exorcist rozhodol vydať holandský label Symptom Audio. Odvtedy mi vydali pár trekov aj vydavateľstvá Fokuz (Frozen Lake, Soul Impact s Dephzacom), Mindtech a Dephzacov Dephrecords. Okrem toho pravidelne spolupracujem s francúzskou neurofunkovou dvojicou Bass.es Intentions, z čoho by malo vzniknúť naše spoločné EP na Fallout Recs niekedy začiatkom budúceho roka.
V súčasnosti sa ale uberám aj trochu iným smerom. Nie preč od drum&bassu, ale naproti hudbe – čistej, nekategorizovanej, úprimnej. Stále sa hľadám a pátram po neznámych hudobných kontinentoch,  z ktorých by som načerpal inšpiráciu“.

Myspace stránka http://www.myspace.com/verbaldnb

Mixovaný set z relácie Singall_FM na stiahnutie a príjemné počúvanie

DOWNLOAD

Tracklist:

  1. Verbal & Bass.Es Intentions - Dark Entity (Mindtech)
  2. Bass.Es Intentions - Shocking Eruption (Fallout Dub)
  3. Verbal - Fallout (Dephrecords)
  4. The Breed, Bass.Es Intentions, Verbal & Dementia - Dangerous Game (Unsigned)
  5. Verbal & Bass.Es Intentions - Overtone (Fallout Dub)
  6. Subtone - Suppressed (Syndrome Dub)
  7. Verbal - Isaac (Unsigned)
  8. A-Negative - Dead World (Factory)
  9. Verbal - Sunstorm (Dephrecords)
  10. Verbal - Exorcist (Symptom)
  11. Verbal - Frozen Lake (Fokuz)
  12. Smote - Deeper Shadow (Dephrecords)
  13. Verbal & Dephzac - Soul Impact (Fokuz Dub)
  14. Verbal - Gemini (Dephrecords)