VYHRABTE WALKMAN, HOCHSPANNUNG! PRINÁŠA KAZETY.

Ak vás na posledných akciách oslovili Ventolin alebo MIDI LIDI, Kazety by nemali byť výnimkou


Johana Švarcová a David Doubek a.k.a. Ventolin svoju tvorbu označujú ako eklektický predobraz popu. Rytmické podklady ich debutu (produkovaný Jayrope-om, ktorý producentsky spolupracoval s umelcami ako Arto Lindsay, či Atari Teenage Riot) prehlušujú skreslené gitarové riffy a temnú atmosféru kreslia ostré klávesové melódie. Nehľadajte klasické texty, skôr dlhšie post-romantické príbehy alebo slogany s dadaistickým nádychom. Vizuál je dôležitý. Stará sa o neho VJ A Schwarz. Počúvajte sami: http://www.youtube.com/watch?v=XLUPpOIR_Bo
David Doubek aka Ventolin (made in 80’s) začínal ako detský folkovýgitarista. V deväťdesiatych hral na basu v kapele Zlá žena, neskôr sa zamiloval do programu Modplug Tracker a začal se venovať předovšetkým elektronickej hudbe. Po elektro-analogovej skupine Undo, založil spolu s Johanou Švarcovou Kazety.
Johanou Švarcovou začínala ako herečka v divadle DNO, kde mimo iného hrala v pouličnej kapele na akordeón. V súčasnosti se okrem Kaziet venuje experimentálnym rozhlasovým hrám, DJingu a aktivitám okolo kolektivu Mikinikill.
Ich VJ A Schwarz je jedným z iniciátorov voľného združenia Fiume, zaoberá sa experimentálnou animáciou a performance. 
V roku 2009 Kazety strávili tri týždne nahrávaním v takmer opustenej osade Padouchov. Za výdatného príspevku producenta Jayrope hľadala kapela uprostred lesov štruktúrovanejší zvuk pre svoj eponymný debut. Ako znie sa môžete presvedčiť už túto sobotu v Subclube na party HOCHSPANNUNG!
Warm-up set od Que a Michael Priest aka Chunk-foo Fighters, welcome drinky, a možnosť vyhrať lístky v Rádiu_FM hádam ani netreba spomínať!Ak prídete počas prvej hodiny, máte to navyše len za 5 eur na celú noc.
Hochspannung!5.6.2010 (sobota)Subclub, Bratislava
Line Up:Kazety (Live/CZ)1A2V1 (Live/CZ)Bad Mojo (Splash!)Que & Michael Priest (Hochspannung!/Chunk-foo Fighters)
-
http://www.myspace.com/hochspannungpartyhttp://www.myspace.com/kazetyhttp://www.myspace.com/1a2v1livehttp://www.myspace.com/mojoisbad