22:00
11
Piatok

MONOLITH : DANDY JACK

techno / minimal

Dandy Jack, talentovaný a skúsený hudobník a zakladateľ hudobného vydavateľstva Ruta 5, prichádza 11. mája 2018 do Bratislavy, aby nám naživo predstavil svoju tvorbu.
vstup 10 €

Počas svojho pôsobenia na hudobnej scéne sa podieľa na rôznych projektoch. Svoju hudbu vydáva od deväťdesiatych rokov vo vydavateľstve Perlon ako aj v jeho vlastnom Ruta 5.
Narodil sa v Chile, avšak už niekoľko rokov žije v Nemecku, čo sa odzrkadľuje aj v jeho tvorbe, keďže sa vždy snažil vytvoriť prepojenie medzi latinskými zvukmi a Techno prvkami.
Tu sú ďalšie zaujímavé fakty o Dandy Jack:

Dandy Jack je súčasťou skupiny Ricarda Villalobosa nazývanej „Narod Niki“, „Jam Laptop Supergroup“, ktorú predstavujú taktiež Dimbiman, Luciano, Daniel Bell, Cabanne, Richie Hawtin, Akufen a mnoho ďalších.
Spolupracoval s umelcami ako Uwe Schmidt, Pete Namlook a Tobias. Pri skladbe Carabina 30:30 spolupracoval s Lucianom.
Zároveň je jedným z členov kapely Ric y Martin s Ricardom Villalobosom a nedávno spolupracoval so Sonjou Moonearovou (Junction SM).

Počas večera sa tiež predstaví jeden z najzaujímavejších miestnych talentov, Kevi Anavi.

(EN)

A very talented and experienced musician, Dandy Jack is the founder of the record label Ruta 5 and he’s coming to Bratislava to play a live set on 11 May.
Involved in many different projects throughout the years, he’s been releasing music since the ‘90s on labels such as Perlon and his own Ruta 5.
He was born in Chile but has been living in Germany for a number of years and it shows in his music, as he has alway tried to create a link between Techno and Latin sounds.
Here are some other interesting facts about Dandy Jack:

He’s had collaborations with artists such as Uwe Schmidt, Pete Namlook and Tobias.
For Carabina 30:30 he collaborated with Luciano.
He’s one half of Ric y Martin with Ricardo Villalobos and more recently he had a collaboration with Sonja Moonear (Junction SM).
Dandy Jack is part of Ricardo Villalobos’ ensemble Narod Niki, a jam laptop supergroup featuring also Dimbiman, Luciano, Daniel Bell, Cabanne, Richie Hawtin, Akufen and many more.

Also playing that night we will have one of the most exciting local talents currently, Kevi Anavi.

Dandy Jack (Perlon | Ruta 5)
Soundcloud: https://soundcloud.com/dandy-jack
Facebook: https://www.facebook.com/dandyjackmusic/
Resident Advisor: http://www.residentadvisor.net/dj/dandyjack

Kevi Anavi (whoyostro)
Soundcloud: https://soundcloud.com/kevianavi
Facebook: https://www.facebook.com/KeviAnaviOfficial/

Entrance: €12

fb: https://www.facebook.com/events/1926541734054068/