22:00
5
Sobota

Joe Nice (USA)

dubstep

US dubstep ambassador first time in Slovakia.
vstup 5 €

Joe Nice, výnimočný človek, dj, reprezentant severoamerického dubstepového soundu, rozvibruje steny Subclubu už 5. 11. Vraciame sa ku koreňom žánru, ktoré sú v USA spojené práve s menom Joe Nice. Už od roku 2001 so svojou baltimorskou crew organizovali parties ako rezidenti v klube Sonar. Rozbehol internetové rádio venované dubstepu na Gourmetbeats.com, čo bola vlastne prvá prezentácia dubstepu v severnej Amerike. Popri týchto aktivitách sa podieľal na prvej žánrovej noci Dubwar v NYC.

Silu jeho mena a produkcie dokazuje fakt, že ako prvý americký DJ dostal priestor v londýnskom Rinse FM a URB Magazine ho v roku 2007 zaradil do rebríčka NEXT 100. Od roku 2011 je rezidentom noci newyorkského dubstepu Reconstryct. Svoju rádiovú šou medzičasom presunul na SubFM.

Od svojich začiatkov hráva po celom svete, základňa jeho fanúšikov je naozaj široká a stále sa rozrastá. Zásluhu na tom má aj jeho entuziastický prejav , výraz a v neposlednom rade selekcia a zručnosť v mixovaní. Joe Nice je dôkazom toho, že dubstep stále nezomrel. V jeho mixoch sa zaručene objaví zlatá generácia UK dubstepu Digital Mystikz, Skream, Bukez Finest, Kromestar či nová, mladšia krv, ktorá múti vody dubstepu ako napr. Compa, Introspekt, Impey. Ruka v ruke s dubstepom sa zvezieme aj na vlne grime, preto legendárnymi trackmi The Bug- a Flowdana zaspomíname na roky, kedy mal dubstep pevné miesto aj v Subclube.

fb: https://www.facebook.com/events/190097971398787/